Ірина Фаріон
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

13 вересня 2014 В рамках проєкту "Від книги до мети": Антін Мухарський: Майдан. (R)еволюція духу

У рамках авторського проєкту народного депутати України від ВО "Свобода" Ірини Фаріон "Від книги до мети" у Львівській політехніці відбулася зустріч із українським актором, телеведучим і музикантом Антіном Мухарським, відомим під сценічним ім'ям Орест Лютий та презентація його проєкту "Майдан. (R)еволюція духу".

Організаторка проєкту Ірина Фаріон представила присутнім гостя чергової зустрічі: "Наша зустріч відбулася восени, і я дуже хотіла, аби Орест Лютий, чи Антін Мухарський, приїхав до нас ще у лютому, але в лютому у нас відбулися страшні події на Майдані, зокрема, на вулиці Інститутській. Проте ми настояли цю зустріч на часові. Пригадую ще одну зустріч з Орестом на Майдані 21 листопада. Орест унікальний чоловік, поліфонійний. Він відкрив свій культурний фронт. На цьому культурному фронті він діє за допомогою дуже різноманітної зброї. Але уявити собі сьогоднішню нашу культуру без цього метеора нашого простору дуже складно". Своє завдання Ірина Фаріон бачить у тому, аби подарувати львівській громаді спілкування з тим красивим, неповторним і дуже молодим, імпульсивним самодостатнім чоловіком.

"Якщо не буде рвати дух, то тіло буде просто матерією, яка буде розкладатися і гнити. Коли вона має у собі духовне вістря. Матеріальне само по собі нічого не творить. Воно обов'язково має мати духовне наповнення. Не випадково - Слава Україні ! обійняло всю Україну. Таке щастя усвідомлювати це".

Антін Мухарський (Орест Лютий) назвав сьогоднішню зустріч у рамках проєкту Ірини Фаріон високою планкою. Також він зазначив, що його світ та світогляд Ірини Фаріон пересікаються дуже щільно. Далі він розповів львів'янам про свій проєкт "Майдан. (R)еволюція духу", над яким працював півроку, з них шість місяців - щоденна цілодобова робота. У книзі зафіксований період з 21 листопада до 22 лютого, коли втік Янукович, у вигляді спогадів. Тут зібрано есеї, оповідання про Майдан видатних українських культурологів, філософів, істориків, поетів, Літературну частину складають твори письменників Андруховича, Забужко, Жадана. Художню частину - художники. Насамкінець - поетичний Майдан. Головне досягнення проєкту, на думку автора, - те, що він проілюстрований більш ніж 200 фотографіями, відібраними з-поміж 6000, надісланих фотографами з усієї України.

Також Антін Мухарський розповів про те, що почали роботу над наступним проєктом, започаткувавши конкурс політичного плакату. Ми отримали побажання від бійців, з якими ми спілкувалися безпосередньо в зоні АТО. Вони сказали, що має бути більше пропагандистської модерної української продукції, з якої можна самоідентифікувати себе і свій час і своє перебування у тому часі. Художники мають долучитися до створення, плекання нової української героїки. Адже до того усюди панував антигерой. Революція еволюція відбулася і народила нового героя. Зараз створюється новий міф модерної України. Ми оголосили конкурс серед українських митців. До нього дуже активно доєдналися росіяни. Вони надіслали в декілька разів більше плакатів. Люди сидять у тюрмі в Петербурзі, Москві і малюють антиімперські, антишовіністичні плакати. Ці плакати ми виставляємо як приклад українським митцям. Подивіться, що роблять росіяни і чому така низька активність з українського боку. Антін Мухарський пояснює це тим, що український народ дуже виснажений зараз, якщо держава не прочухається, то далі може бути непередбачуваний поворот у справі.

Під час зустрічі Ірина Фаріон зауважила, що побудова Української держави - це біг на марафон, а не спринтерська дистанція, це життя цілих поколінь. Коли ми спостерігали за Майданом, то казали, що то - Київська Січ, бо Майдан жив за принципами Київської Січі. Це одвічне прагнення українців бути вільними. Майдан, на мою думку, був прелюдією нашого зростання, прелюдією входження нашої держави з підліткового віку у зрілий вік. На Майдані відбувалося самовизволення. Це була глибинна форма протесту. Це був той відтинок часу, коли межа між життям і смертю стерлася. Це такі дивовижні дари дав нам Господь відчути ту тонку межу між життям і смертю..

Тому свободівка переконана, що книжки, які народилися під впливом Майдану, несуть правду. А правда - це визволителька людства. А правда, як пише Біблія, зробить вас вільними.

Прес-служба ВО "Свобода"