Ірина Фаріон
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

15 серпня 2014 Ірина Фаріон звернулася до Прем'єр-міністра з приводу відсутности програми всебічного розвитку української мови

Уже майже чотири роки в Україні відсутня Державна програма всебічного розвитку і функціонування української мови. Це питання ігнорував уряд Азарова, нічого не змінилося і за теперішнього уряду. У зв'язку із такою ситуацією я звернулася до Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з приводу надання інформації щодо часу затвердження Державної програми розвитку і функціонування української мови. Окрім цього, необхідно з'ясувати, що робить Кабмін для дотримання положень статті 10 Конституції України усіма посадовими і службовими особами органів державної влади, місцевого самоврядування, державних і комунальних навчальних закладів України, виконуючи службові обов'язки. Про це 15 серпня 2014 року повідомила відомий мовознавець, народний депутат України від ВО "Свобода" Ірина Фаріон.

Свободівка нагадала, що ще 8 серпня 2012 року колишній Президент України підписав Доручення "Щодо удосконалення законодавчого забезпечення застосування мов в Україні". Цим документом тогочасний уряд було зобов'язано утворити робочу групу із залученням громадськости, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні (термін виконання - 13:08:2012). Окрім цього, доручення передбачало забезпечення невідкладного розроблення із залученням зазначеної робочої групи та затвердження Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови (термін виконання - 27:08:2012).

"Попри це та численні запевнення попередніх урядовців, що найближчим часом робоча група розпочне роботу, Державну програму всебічного розвитку і функціонування української мови й донині не затверджено. Така ситуація - фактичне продовження ігнорування статті 10 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови, як державної в усіх царинах суспільного життя на всій території України. Сподіваюся, уряд надасть якнайшвидше відповідь щодо ситуації із зазначеною програмою і її невдовзі буде затверджено", - зазначила Ірина Фаріон.

Прес-служба ВО "Свобода"