Ірина Фаріон
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

16 травня 2014 Ірина Фаріон: Події на сході країни - наслідок нікчемної, беззубої гуманітарної політики

"Чи є у світі парламент, де би з його трибуни говорили мовою окупанта, де би з найвищої трибуни країни закликали до знищення держави через так звану федералізацію?! Чи можливо, аби в польському парламенті хтось косноязичив, а не говорив польською мовою? Чи є виступи в російській Думі не російською мовою? Розбестили ми їх, "регіоналів" і комуністів, бо вони лізуть нам на голову і вже спускають звідти свої брудні лапи. Ми прийшли в політику для того, щоби на нуль помножити цих істот і докладатимемо для цього максимальних зусиль!" - заявила під час виступу в парламенті 16 травня 2014 року народний депутат України від ВО "Свобода" Ірина Фаріон.

Націоналістка наголосила: те, що зараз відбувається на Донбасі, зумовлено програшем на сході України війни духовної, мовної, історичної, війни національного самоусвідомлення. "Упродовж двадцятьох років ми програвали ці війни на сході країни. Те, що відбувається на Донбасі, це наслідок нашої беззубої, нікчемної, або й узагалі відсутньої гуманітарної політики. Це по-перше. По-друге, це наслідок відсутности належної націєцентричної української ідеології, це наслідок відсутности цієї ідеології у всій системі освіти, починаючи від дитячого садочка й завершуючи вищою освітою.

Сподіваюся, що сьогоднішнє обговорення на Комітеті з питань освіти і науки законопроєкту про вищу освіту заповнить цю лакуну в нашому суспільному розвитку, позаяк ця законодавча ініціятива блискуче напрацьовує національно-патріотичну складову виховання. Тільки у такому разі ми не будемо мати виродків на Сході, які заявляють про свої якісь "права" - якщо їм щось не подобається, тоді хай пакують валізи і гибають до Путіна!", - заявила Ірина Фаріон.

Свободівка підкреслила, що найбільша проблема сьогоднішньої України - ураження бацилою москвофільства. "До чого ж ми дійшли, що певна частина суспільства привела в парламент партії під назвою "регіонали" і "комуністи"! Важливо засвоїти надважливий урок української історії - як було подолано москвофільство в Галичині. Там москвофільство завершилося з Першою світовою війною, коли московський брудний чобіт знищив усі українські школи, дитячі садочки, "Просвіти", наші націєцентричні організації, а нашого Андрея Шептицького заслав до білих ведмедів. Саме тоді, побачивши впритул цього московицького звіра, Галичина "послала" його назавжди. Отож, боротьба з московітами - наше найголовніше завдання.

Виступ завершу словами справжнього президента: "Иншого шляху, ніж відродження самосвідомости і патріотизму, у вас просто немає!", - на такі вислови зараз не здатні ті, які хизуються написаними на замовлення рейтингами, бо цей вислів належить президентові, що увійде у світову історію - Михаїлові Саакашвілі", - підсумувала Ірина Фаріон.

Прес-служба ВО "Свобода"