Ірина Фаріон
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

17 березня 2014 Ірина Фаріон вимагає зробити нев'їзними російських діячів культури, які підтримали окупацію України

Народний депутат України від ВО "Свобода" Ірина Фаріон скерувала низку звернень до керівників державних відомств із закликом розглянути можливість заборони на в'їзд до України діячам культури Росії, які підтримали дії Президента Російської Федерації з окупації невіддільної частини України Криму. Парламентар звернулася із відповідними листами безпосередньо до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, в. о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці, голови Державної міграційної служби Миколи Ковальчука, голови Державної прикордонної служби Миколи Литвина, голови Служби безпеки Валентина Наливайченка.

Звернення народного депутата стосується документа під назвою "Діячі культури Росії - на підтримку позиції Президента щодо України і Криму", опублікованого на офіційному веб-сайті Міністерства культури Російської Федерації. Цей документ на разі підписало 415 діячів культури Росії. Ірина Фаріон зазначає, що вказаний документ несе загрози національній безпеці і територіяльній цілісності України. На переконання свободівки, своїми підписами зазначені діячі культури засвідчили, що їхньою місією в Україні була і залишається гуманітарна, ідеологічна й інформаційна окупація, а не обмін культурними надбаннями наших народів. "З огляду на це, до всіх, хто підписав згаданий документ, фактично підтримавши та заохотивши російську владу до анексії частини України, має бути застосовані санкції, адекватні до публічно висловленої ними позиції", - зазначає націоналістка.

Ірина Фаріон зазначає, що деяких зі згаданих діячів культури вже піддано санкціям в инших країнах. Зокрема, у Грузії оголосили бойкот С. Безрукову через його підтримку В. Путіна у питанні окупації території України. Президент Палати культури Грузії Давид Окіташвілі повідомив про скасування запланованого на травень 2014 року у Тбілісі спектаклю театру Безрукова. У Литві депутати сейму запропонували виконавчій владі заборонити російському співакові О. Газманову в'їзд до країни і скасувати його концерт у Вільнюсі.

Враховуючи вищенаведене та керуючись статтею 16 Закону України "Про статус народного депутата України", народний депутат просить розглянути можливість заборони на в'їзд до України діячам культури Росії, які підтримали дії Президента Російської Федерації з окупації невіддільної частини України Криму, враховуючи той факт, що список постійно оновлюється.

Ірина Фаріон