Ірина Фаріон
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

3 березня 2014 Ірина Фаріон скерувала звернення до Генпрокурора щодо можливого притягнення Олени Бондаренко до кримінальної відповідальности

3 березня 2014 року парламентар від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірина Фаріон звернулася до виконувача обов'язків Генерального прокурора України Олега Махніцького щодо висловів народного депутата Олени Бондаренко в інтерв'ю німецькому виданню "Der Spiegel". Свободівка просить очільника Генпрокуратури перевірити висловлювання О. Бондаренко на предмет причетности до масового вбивства активістів Майдану.

Так, у зверненні Ірини Фаріон йдеться про те, що в інтерв'ю німецькому виданню "Der Spiegel" народний депутат України О. А. Бондаренко, відповідаючи на запитання про те, чому снайпери стріляють по натовпу і чому влада діє так жорстко, заявила, що "сили правопорядку діють ще недостатньо жорстко" (spiegel.de). Вона також зазначила: "На Майдані вже не стоять мирні демонстранти. Це вандали, підпалювачі, озброєні екстремісти".

На думку народного депутата від "Свободи", такі вислови, зважаючи на численні факти вбивств, викрадень, поранень та каліцтв людей злочинцями у погонах спільно з кримінальними елементами, є не просто аморальними і цинічними, а потребують юридичної оцінки.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 16 Закону України "Про статус народного депутата України", Ірина Фаріон попросила в. о. Генерального прокурора ретельно і невідкладно перевірити вислови народного депутата Олени Бондаренко в інтерв'ю німецькому виданню "Der Spiegel", що може свідчити про її можливу причетність до масового вбивства учасників мирних акцій громадського протесту, які розпочалися в Україні 21 листопада 2013 року, а також - у випадку наявности підстав - вжити заходів щодо притягнення О. А. Бондаренко до кримінальної відповідальности.

Прес-служба ВО "Свобода"