Ірина Фаріон
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

13 вересня 2014 В рамках проєкту "Від книги до мети": Антін Мухарський: Майдан. (R)еволюція духу

У рамках авторського проєкту народного депутати України від ВО "Свобода" Ірини Фаріон "Від книги до мети" у Львівській політехніці відбулася зустріч із українським актором, телеведучим і музикантом Антіном Мухарським, відомим під сценічним ім'ям Орест Лютий та презентація його проєкту "Майдан. (R)еволюція духу".

15 серпня 2014 Ірина Фаріон звернулася до Прем'єр-міністра з приводу відсутности програми всебічного розвитку української мови

Уже майже чотири роки в Україні відсутня Державна програма всебічного розвитку і функціонування української мови. Це питання ігнорував уряд Азарова, нічого не змінилося і за теперішнього уряду. У зв'язку із такою ситуацією я звернулася до Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з приводу надання інформації щодо часу затвердження Державної програми розвитку і функціонування української мови.

2 липня 2014 Ірина Фаріон: Затверджений закон "Про вищу освіту" обов'язково має бути підкріплений кадровими змінами, аби не залишитися порожньою декларацією

"Учора парламент затвердив закон "Про вищу освіту". Та це означає лише те, що ми заманіфестували свої спроби зробити зміни у цій важливій царині. Однак якщо цей закон не буде підкріплений змінами у кадровій політиці, то він може залишитися всього-на-всього декларацією". Про це 2 липня 2014 року під час брифінгу в парламенті заявила народний депутат України від ВО "Свобода", відомий мовознавець Ірина Фаріон.

16 травня 2014 Ірина Фаріон: Питання мови - це питання влади та ідентичности

Сьогодні разом з Олегом Тягнибоком мали щастя побувати на черговому Міжнародному конкурсі знавців української мови імени Петра Яцика, який уже вчотирнадцяте тримають, як титани, в українському небі письменник Михайло Слабошпицький, меценат і підприємець Володимир Загорій, а також очільник журі мовного маратону директор Інституту української мови Павло Гриценко. Щиро вдячні їм за одержимість тією великою справою.

16 травня 2014 Ірина Фаріон: Нині надзвичайно важливою є ідеологія вищої освіти, бо донедавна вона мала українофобський характер

"Чи є у світі парламент, де би з його трибуни говорили мовою окупанта, де би з найвищої трибуни країни закликали до знищення держави через так звану федералізацію?! Чи можливо, аби в польському парламенті хтось косноязичив, а не говорив польською мовою? Чи є виступи в російській Думі не російською мовою?

16 травня 2014 Ірина Фаріон: Події на сході країни - наслідок нікчемної, беззубої гуманітарної політики

"Чи є у світі парламент, де би з його трибуни говорили мовою окупанта, де би з найвищої трибуни країни закликали до знищення держави через так звану федералізацію?! Чи можливо, аби в польському парламенті хтось косноязичив, а не говорив польською мовою? Чи є виступи в російській Думі не російською мовою? Розбестили ми їх, "регіоналів" і комуністів, бо вони лізуть нам на голову і вже спускають звідти свої брудні лапи.

17 березня 2014 Ірина Фаріон вимагає зробити нев'їзними російських діячів культури, які підтримали окупацію України

Народний депутат України від ВО "Свобода" Ірина Фаріон скерувала низку звернень до керівників державних відомств із закликом розглянути можливість заборони на в'їзд до України діячам культури Росії, які підтримали дії Президента Російської Федерації з окупації невіддільної частини України Криму. Парламентар звернулася із відповідними листами безпосередньо до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, в. о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці, голови Державної міграційної служби Миколи Ковальчука, голови Державної прикордонної служби Миколи Литвина, голови Служби безпеки Валентина Наливайченка.

14 березня 2014 Ірина Фаріон вимагає перевірити вислови народного депутата України В. В. Колесніченка на предмет наявності у них складу злочину

Народний депутат України Ірина Фаріон звернулася до виконувача обов'язків Генерального прокурора України Олега Махніцького з приводу висловів народного депутата України Вадима Васильовича Колесніченка, які несуть загрози національній безпеці України і життю журналістів, інших громадян.

7 березня 2014 Ірина Фаріон відвідала постраждалих на Майдані, які перебувають на лікуванні у Львові

7 березня 2014 року народний депутат України свободівка Ірина Фаріон відвідала у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги постраждалих під час масових акцій протесту 22 січня - 18:20 лютого.

3 березня 2014 Ірина Фаріон скерувала звернення до Генпрокурора щодо можливого притягнення Олени Бондаренко до кримінальної відповідальности

3 березня 2014 року парламентар від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірина Фаріон звернулася до виконувача обов'язків Генерального прокурора України Олега Махніцького щодо висловів народного депутата Олени Бондаренко в інтерв'ю німецькому виданню "Der Spiegel". Свободівка просить очільника Генпрокуратури перевірити висловлювання О. Бондаренко на предмет причетности до масового вбивства активістів Майдану.

Показати старіші події